Tanácsok búvárszivattyú vásárlásához és telepítéséhez

monojet ipartechnika

Szivattyúra rengeteg helyen szükség lehet. Ipari környezetben és otthon egyaránt jól tudnak jönni ezek az eszközök. Azonban nem mindegy, hogy az adott vízhez milyen szivattyút választunk.

Mi az a búvárszivattyú és mi a merülőszivattyú?

Nagyon sűrűn előfordul, hogy az emberek nincsenek tisztában azzal, mi is pontosan a búvárszivattyú, ezért ezt mindenképpen érdemes tisztázni. A búvárszivattyú, amit gyakran mélykút szivattyúnak is hívnak, az a fajta szivattyú, amit elsősorban mély kutaknál és fúrt kutaknál, illetve vízgyűjtőknél érdemes alkalmazni. Speciális kiegészítőkkel ásott kutakhoz is használható, azonban azt észben kell tartani, hogy nem ilyen kutakhoz lett kitalálva.

A merülőszivattyúk pedig elsősorban szennyvizekhez vagy olyan vizekhez ajánlatosak, ahol lebegő szennyeződések is találhatóak. Némi rutinnal rendelkezők már ránézésre meg tudják állapítani melyik modell milyen, ugyanis a kialakításuk is eltérő.

Amennyiben ilyen berendezésre lenne szüksége, akkor érdemes megnéznie a Monojet szivattyúkínálatát.

Búvárszivattyú kiválasztása előtt

Miután sikerült beazonosítanunk a kút típusát és eldöntöttük, hogy szivattyút szeretnénk hozzá, akkor a következő lépés a kút teljes talpmélységének és az üzemi vízszintnek a meghatározása. Az a legjobb, ha a víz szivattyúzásakor a vízcsökkenés nem ér el a kút szűrözött részéhez. Ezt követően a nyugalmi vízszintet kell meghatározni. Ez bár elsőre nem tűnhet fontosnak, azonban van jelentősége, hiszen ez mutatja meg, hogy meddig lehet a szivattyút bemeríteni a vízbe, illetve ez mutatja meg azt is, hogy mekkora nyomással terhelhető a búvárszivattyú nyakrésze.

Fontos még a szivattyúzás mélysége, azaz az, hogy milyen mélységről szeretnénk szivattyúzni. Ezzel együtt azt is körbe kell határolni, hogy mennyi víz szükséges (literben kifejezve). Itt érdemes észben tartani, hogy a kút vízadó képessége jelentősen behatárolja a lehetőségeket.

Officine di Trevi és az ATEX tanúsítvány

Az Officine di Trevi régi motorosnak számít a szivattyúgyártás területén. 1968-ban kezdett el az OFT védjeggyel ellátott elektromos merülőszivattyúk gyártására specializálódni. Az OFT azóta márkanévvé vált, és számos elektromos szivattyú megtalálható a kínálatában. A 3, 4 és 6 colos szivattyúk az igazi specialitásuk, de ezenkívül kiváló minőségben gyártanak rozsdamentes acél hidraulikus alkatrészekkel ellátott monoblokk szivattyúkat és (UNI EN 12845) tűzoltó rendszereket is.

Az ATEX tanúsítvánnyal rendelkező elektromos szivattyúk gyártásában iparágvezetőnek számít Európában. Ezekről annyit mindenképpen tudni kell, hogy nem szokványos szivattyúk, ugyanis amelyek alkalmasak robbanásveszélyes helyeken történő használatra, azok alkalmasak szennyezett folyadékok és szénhidrogének szivattyúzására is.

Leave a Comment